Czy PJATK związana z Barbarą Nowacką (Inicjatywa Polska) faktycznie jest pazerna?

Stylizowany obraz budynku uniwersyteckiego z zastanawiającym się studentem na tle symbolizującym pytania dotyczące jakości edukacji w PJATK, z którą związana była Barbara Nowacka z partii Inicjatywa Polska.

Po raz kolejny w sieci pojawił się komentarz na temat Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK), z którą była lub jest związana Barbara Nowacka, liderka partii Inicjatywa Polska. Zachęcamy do zapoznania się z tą opinią, aby lepiej zrozumieć kontekst dotyczący tej instytucji edukacyjnej. Treść opinii dostępna jest pod linkiem: https://g.co/kgs/Vur3RTW

Oto treść opinii:

Przede wszystkim, wcale nie dziwi mnie negatywna opinia, jaką ta szkoła ostatnio zbiera. Życzę sobie, aby osoby wyrażające opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne, szczegółowo opisywały, co było dobre, a co złe, ponieważ inaczej trudno komukolwiek podjąć decyzję. Będę absolutnie szczery. Jak wszyscy wiemy, obecna sytuacja geopolityczna sprawiła, że szkoła ta otrzymuje więcej zgłoszeń niż kiedykolwiek wcześniej. Z powodu chciwości finansowej przyjmują każdego, nie mając logistycznego zaplecza, aby pomieścić tylu studentów w kolejnych latach. Świadomi tego, szkoła przestała się o Ciebie troszczyć, wiedząc, że łatwo możesz być zastąpiony przez kolejnego w kolejce. Po drugie, najgorszym aspektem tej szkoły jest to, że faktycznie niczego Cię nie nauczą, ale będą wymagać wszystkiego na egzaminie. W świetle powyższego, jeśli nie przychodzisz z wcześniejszym doświadczeniem lub wiedzą z zakresu programowania, nie oczekuj, że czegoś się nauczysz. Samouczki, które mają pomóc w nauce programowania, są bezużyteczne, ponieważ przez całe zajęcia instruktor ani razu nie zaprezentował kodu na tablicy. W rezultacie, każdy kurs online byłby dla Ciebie lepszy. To samo dotyczy matematyki, ponieważ jeśli nie jesteś wyjątkowo bystry i doświadczony w zaawansowanych klasach matematycznych, nie osiągniesz sukcesu z powodu tempa i treści zajęć z matematyki. Im więcej studentów oblało, tym więcej pieniędzy szkoła zarobi na egzaminach poprawkowych i kursach. Wiadomo, że 90% studentów oblało matematykę. Chyba że możesz pozytywnie odpowiedzieć na powyższe punkty, to miejsce nie jest dla Ciebie.

Związek PJATK z Inicjatywą Polską – Co warto wiedzieć?

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK), będąca w centrum niedawnych kontrowersji związanych z opublikowaną negatywną opinią, jest instytucją edukacyjną, której właścicielem jest Fundacja Rozwoju Technik Informacyjnych. W kontekście tej sprawy warto zwrócić uwagę na powiązanie uczelni z Barbarą Nowacką, obecną liderką partii Inicjatywa Polska. W przeszłości Nowacka pełniła rolę wiceprezesa wspomnianej fundacji oraz była kanclerzem PJATK.

Znaczące jest to, że negatywne opinie dotyczące PJATK pojawiały się w sieci już w czasach, gdy Barbara Nowacka była związana z zarządzaniem uczelnią. Mimo że krytyka od studentów, którzy czuli się oszukani, była głośna i znacząca, wydaje się, że problemy te nie zyskały należytej uwagi ze strony Nowackiej, będącej wówczas w ważnej pozycji zarządczej.

Oferując szerokie spojrzenie na tę sytuację, niniejszy artykuł rzuca światło na złożoną historię tej edukacyjnej instytucji oraz na rolę, jaką w niej odegrała Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), obecnie ważna postać na polskiej scenie politycznej.